Program Aktywni Błękitni

Nasza szkoła przystąpiła do programu Aktywni Błękitni - to program edukacyjny mający połączyć szkoły promujące szeroko rozumianą edukację wodną w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

CEL PROGRAMU: STWORZENIE SIECI SZKÓŁ PRZYJAZNYCH WODZIE – „AKTYWNI BŁĘKITNI”.
Szkoła przyjazna wodzie, to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów, nauczycielami i uczniami oraz społecznością lokalną systematycznie i planowo działa na rzecz edukacji ekologicznej, w szczególności w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wraz z partnerami: policją i strażą pożarną, ratownikami WOPR zachęcają do realizacji edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy.
Program jest objęty patronatami: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
W ramach programu będziemy korzystać z materiałów edukacyjnych zapewnionych przez organizatorów, podejmować różne działania na rzecz edukacji związanej z wodą oraz będziemy brać udział w pokazach z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy. Podczas trwania programu Uczniowie dowiedzą się jak oszczędzać wodę i dbać o jej jakość, ale także zapoznają się z jednymi z najdotkliwszych zjawisk naturalnych jakimi są susza i powódź.