Lapbook świąteczny

Dzisiaj uczniowie klasy szóstej, w ramach zajęć języka polskiego przygotowali papierową książkę o świętach Bożego Narodzenia w Polsce, najpiękniejszych kolędach i pastorałkach, zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych w ich własnych domach.

Szóstoklasiści opowiadali o tym, jak powstała ich książka, szukali pomysłów, by była ciekawa i ,,inna".Klasa stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała swoje dzieła. Pojawiły się ciekawostki na zajęciach, wspomnienia i oczywiście wyczekiwanie na święta, których atmosferę można poczuć wszędzie. Ogrom pracy uczniów wspaniały - dziękuję. Nasze klasowe spotkanie zakończyło się radosnym kolędowaniem. Była to niezwykła lekcja o tym, co ważne i w czym tkwi ,, magia'' tych cudownych świąt.